ЦСКА спечели безпроблемни три точки срещу Миньор Перник в последен мач от 19-ия кръг на А група. „Червените“ показаха добра игра и логично се наложиха с 3:0 пред около 5000 зрители на стадион „Българска армия“. Дебютен гол с фланелката на ЦСКА реализира Мартин Камбуров, който дойде в тима през зимата, а останалите две попадения бяха дело на Игнасио Варела и капитана Иван Бандаловски. Официални дебюти за „червените“ записаха бразилецът Марсиьно и юношата на тима Богомил Христов.

Така „армейците“ си върнаха четвъртото място в класирането за сметка на Ботев Пловдив, който по-рано победи като гост Монтана. Двата тима имат равен брой точки – 38, но възпитаниците на Милен Радуканов са с далеч по-добра голова разлика.

Тимът на ЦСКА имаше превъзходство през абсолютно целия двубой, като класическият резултат бе възможно най-малкото, с което се отърва отборът на треньора Николай Тодоров. Мачът започна с тотален натиск за домакините, който даде резултат едва в 33-ата минута. След атака по лявото крило Камбуров бе изведен отлично в наказателното поле след двойно подаване с Игнасио Варела и с техничен удар от границата на малкия пеналт даде заслужена преднина на своя тим.

Само пет минути по-късно самият варела ознаменува добрата си игра с прекрасно попадение. Мишел Платини центрира отдясно към Варела, който бе оставен абсолютно непокрит и с мощен шут под гредата не остави никакви шансове на вратаря Боян Пейков.

През цялото първо полувреме гостите от Перник не успяха да отправят нито един удар по посока вратата на Томас Черни.

Втората част започна малко по-добре за играчите на Николай Тодоров, който на почивката извърши две промени в състава си. Въпреки че се опита да изравни играта, тимът на Миньор трудно стигаше до опасни ситуации пред Черни.

Постепенно домакините си върнаха преимуществото и отново започна да поглежда по-често към вратата на гостите. Нджонго Присо направи няколко фрапантни пропуска, но в крайна сметка Иван Бандаловски сложи точка на спора в 78-ата минута след точен изстрел с глава. След центриране от корнер от страна на Варела, Венков отклони топката към далечната греда, където капитанът на червените с лекота реализира.

В сряда ЦСКА излиза в четвъртфинален мач реванш от турнира за Купата на България срещу Локомотив София.