ЦСКА победи с 1:0 Славия на стадиона в столичния квартал Овча Купел в мача от 24-ия кръг в А група. Така „червените“ си върнаха преднината от шест точки на върха във временното класиране пред втория Лудогорец.

Единственото попадение в двубоя днес вкара Станислав Костов в началото на второто полувреме.

Двата отбора показаха равностойна игра, особено през първото полувреме. След почивката без да блестят „армейците“ взеха лек превес и логично стигнаха до успеха. Силен мач за гостите направи за пореден път Жуниор Мораес, а Станислав Костов се включи отлично, след като замени Антонио Томас още през първото полувреме. Титуляр за ЦСКА пък започна Коста Янев. За първи път с екипа на „червените“ Райс Мболи се изправи срещу своите бивши съотборници от Славия.

Също за първи път Цветомир Тодоров, привлечен през зимата от Бдин Видин, започна като титуляр в селекцията на Мартин Кушев през пролетния полусезон. Неприятна новина за треньора пък дойде в 14-та минута, когато той бе принуден да замени получилия травма Богомил Дяков и да пусне на негово място Георги Христов.

Двата отбора и съдийската бригада преди началото на срещата излязоха на терена с фланелки в подкрепа на Стилиян Петров, след което футболистите ги подариха на своите фенове по трибуните.

През първото полувреме двата тима показаха равностойна игра, а най-доброто положение за домакините дойде в 33-та минута, когато Влади Златинов със страхотен шут от границата на наказателното поле нацели напречната греда зад Райс Мболи.

Малко преди почивката играчите водени от Стойчо Младенов осъществиха натиск и имаха възможност да открият резултата, но пропуски направиха Жуниор Мораес и Тодор Янчев.

В началото на втората част ЦСКА все пак откри резултата. След добра атака, Жуниор Мораес напредна отдясно и пусна към Станислав Костов в наказателното поле, който непокрит стреля и вкара за 1:0. При попадението „белите“ сбъркаха колективно в отбрана.

„Армейците“ можеха да удвоят преднината си в 78-та минута, когато Моарес стреля хубаво от 25 метра, но топката срещна страничния стълб на Емил Петров. Малко преди това гостите имаха претенции за дузпа, след като Станислав Костов падна в наказателното поле след съприкосновение с вратаря на Славия в наказателното поле. Ахмед Ахмед обаче не уважи претенциите на ЦСКА.

Двубоят завърши с неприятна сцена и разправии между двата тима, в които се включиха дори и треньорите. Станислав Костов и Радослав Димитров се спречкаха в първата минута на продължението, Стойчо Младенов тръгна да успокоява своя играч, а Мартин Кушев също стъпи на терена, за да иска обяснение от Костов за действията му. В крайна сметка, гостите спечелиха двубоя с 1:0.

Във временното класиране ЦСКА води с 60 точки, а Лудогорец е 2-ри с 54 точки. Славия е на 8-ма позиция с 43 точки.

Двубоят с подробности, минута по минута, можете да видите - ТУК!