Берое разби с 6:0 отбора от Югозападна В група Загорец в мач, който се игра на едно от игрищата в Нова Загора. Мачът се проведе на тежък терен, а футболистите водени от Илиан Илиев не срещнаха затруднения срещу своя съперник. Головете за Берое отбелязаха Давид Каядо Диас, Емил Ангелов, Милен Танев, Рангел Абушев, Стефан Велев и Антонио Ливраменто.

Берое започна със следния стартов състав: Теодор Скорчев, Владислав Ямуков, Мартин Райнов, Мирослав Енчев, Виктор Софрониев, Ричард Еромоигбе, Милен Танев, Слави Жеков, Искрен Писаров, Давид Каядо Диас, Емил Ангелов.

Берое имаше пълно превъзходство през първото полувреме. Давид Каядо Диас, Милен Танев, Слави Жеков и Емил Ангелов демонстираха силна игра на тежкия терен и постоянно създаваха опасности пред вратата на Загорец.

Берое поведе още в 4-та минута, когато Слави Жеков подаде към Давид Каядо и той технично прати топката във вратата на Загорец.

Берое разби аматьори

Само седем минути по-късно Берое отбеляза втори гол в срещата, след като Давид Каядо комбинира с Емил Ангелов и той преодоля стражът на Загорец.

Милен Танев направи резултата 3:0 в полза на Берое в 21-та минута, когато с хубав далечен удар прати топката в горния лявъ ъгъл на вратата на тима от Нова Загора.

В 22-та минута Писаров излезе сам срещу вратаря на Загорец, но се забави и топката му бе отнета. Три минути по-късно Ямуков центрира в наказателното поле на Загорец, където Каядо закъсня и не успя да засече топката. Слави Жеков можеше да се разпише в 34-та минута, но след удара му топката срещна напречната греда.

През първите 45 минути вратарят на Берое Теодор Скорчев нямаше почти никаква работа, като на няколко пъти само отрази далечни удари.

През второто полувреме старши треньорът на Берое Илиан Илиев пусна изцяло нова единадесеторка: Кирил Акалски, Здравко Илиев, Димитър Везалов, Ваня Джаферович, Дюдоне Овона, Елиаш Алвеш да Силва, Стефан Велев, Антонио Ливраменто, Атанас Чепилов, Иван Горанов и Рангел Абушев.

Берое поведе с 4:0 в 51-та минута, когато Елиаш Алвеш да Силва подаде към Атанас Чепилов, а той пусна успоредно на гол линията на вратата на Загорец към Рангел Абушев, който бе оставен непокрит и не пропусна да вкара.

Само 180 секунди по-късно в 54-та минута Стефан Велев с много хубав удар от границата на наказателното поле на Загорец прати топката в горния ляв ъгъл за 5:0.

Атанас Чепилов можеше да вкара шести гол за заралии в 60-та минута, но след удара му топката срещна гредата и излезе в аут. В 67-та минута Овона нахлу в наказателното поле на Загорец, премина и вратарят, след което сложи топката на главата на Абушев, който стреля, но кълбото бе избито пред гол линията.

Берое стигна и до шести гол в 70-та минута, когато Антонио Ливраменто направи много хубав пробив през центъра на отбраната на Загорец, след което остана сам срещу вратаря на тима от Нова Загора и го преодоля без проблеми.

Иван Горанов центрира от корнер в наказателното поле на Загорец в 73-та минута, след което Везалов насочи топката към Атанас Чепилов и той отблизо вкара, но попадението не бе зачетено заради засада.

През втората част Кирил Акалски се наложи да се намесва само веднъж по-решаващо.

Следващата контрола на Берое е в събота (25 февруари) срещу Видима Раковски в Севлиево.