Пирин Благоевград победи съименника си Пирин Разлог с 2:0 в контрола, играна на клубната база в село Рилци пред около 500 зрители, сред които и брата на рожденика Димитър Бербатов - Асен.

И двата гола вкара Драги Коцев - в 64-ата и 68-ата минути. Първия Коцев вкара след самостоятелна акция, а втория след добавка, като преди това Зоран Златковски нацели страничната греда. Димитър Воденичаров също удари веднъж гредата.

Пирин Разлог показа приятна и грамотна игра, но след първия гол в 64-ата минута просто рухна.

Стефан Грозданов заложи на два различни състава в двете полувремена и показа, че напипва верния ритъм и очаквания облик на Пирин Благоевград за пролетния дял от шампионата.

Неприятна контузия получи Мирослав Тодоров, който бе изнесен на носилка. Дебют за Пирин направи Уго Баес, който изигра едно полувреме. Грозданов няма да разчита на другия уругваец Джонатан Гомес, който заради контузия няма да играе дълго време.