Черно море нанесе светкавичен четворен удар през второто полувреме и нокаутира Монтана с 4:0 като гост в мач от 15-ия кръг.

До почивката играта бе скучна, с превес за домакините, слаба и пасивна игра за варненци. През втората част обаче Черно море се развихри и в рамките на 16 минути брои до четири на Монтана. Във футбола, за разлика от бокса, това е предостатъчно за нокаут. Точни между 61-ата и 77-ата минута бяха четирима чужденци – Бурабия, Курьор, Еуженио и Вареа.

Черно море има вече 21 точки и пета позиция, докато Монтана остава предпоследен с 12, а вече 500 минути не е вкарвал гол в елита.

Треньорът на „моряците“ Никола Спасов реши този път да постави Матиа Курьор на върха на атаката. Спасов не можеше да разчита на четирима контузени в състава си.

Ферарио Спасов също направи няколко рокади в стартовия си състав в сравнение с мача с Левски.

Монтана започна мача по-настойчиво, като нападаше предимно по десния фланг, откъдето Сергей Георгиев и Алби Дости сипеха високи топки към пеналта на Черно море. Освен до корнери и до преки свободни удари обаче футболистите на Ферарио Спасов не можаха да се доберат, поне в началните минути.

Същевременно Черно море изглеждаше твърде пасивен и за първия половин час се задоволи само с един далечен изстрел на Стенио, изпратил топката над вратата на Христо Иванов.

В последните минути от първото полувреме Монтана усили натиска си, а Черно море се прибва в глуха отбрана. В 38-ата минута спорен епизод възникна в пеналта на гостите, тъй като топката срещна ръката на Мишо Венков, но ударът бе от съвсем близо и нямаше съдийска реакция.

Скуката обаче взе връх през първото полувреме, а двете нули вследствие на това останаха непокътнати.

В началото на второто полувреме си пролича, че Никола Спасов е сгълчал своите в съблекалнята и Черно море започна по-активно. Везните на терена се уравновесиха, но чистите положения отново липсваха.

Активизацията на „моряците“ обаче даде резултат в 61-ата минута. Тогава Андреас Васев центрира отдясно и Мехди Бурабия красиво вкара за 0:1.

Не бяха изминали и четири минути, когато Черно море поведе с 2:0. Този път Курьор се пребори в наказателното поле на Монтана и отблизо отбеляза.

Нокаутът на домакините бе финализиран след още две минути – в 67-ата. Тогава и Педро Еуженио нахлу в пеналта, този път отляво, и реализира за 0:3.

Окончателно бързата "моряшка" операция приключи с гола на Хуан Мануел Вареа в 77-ата минута за крайното Монтана - Черно море 0:4.

МОНТАНА – ЧЕРНО МОРЕ 0:4

0:1 Мехди Бурабия 61

0:2 Матиа Курьор 65

0:3 Педро Еуженио 67

0:4 Хуан Мануел Вареа 77

МОНТАНА: 1 Христо Иванов, 26 Йордан Тодоров,3 Иван Михов,6 Христофор Хубчев, 5 Асен Георгиев, 10 Алби Дости, 20 Борислав Балджийски, 25 Станислав Генчев /71-Георги Ангелов/, 16 Владимир Мичев /67-Здравко Лазаров/, 22 Сергей Георгиев, 19 Матей Поплатник /33 Ивайло Василев, 15 Георги Ангелов, 17 Георги Пашов, 14 Любомир Генчев, 21 Християн Попов, 77 Здравко Лазаров, 9 Атанас Илиев/ Старши треньор – Ферарио Спасов

ЧЕРНО МОРЕ: 33 Георги Китанов, 4 Михаил Венков, 23 Жиньо, 23 Мамуту Кулибали, 70 Педро Еуженио, 3 Даниел Георгиев, 8 Стенио /79-Стефан Станчев/, 84 Тодор Паланков /86-Бекир Расим/, 21 Мехди Бурабия, 19 Матиа Курьор, 77 Андреас Васев /74-Хуан Мануел Вареа//40 Александър Чанович, 15 Траян Траянов, 7 Мартин Костадинов,5 Стефан Станчев, 7 Бекир Расим, 14 Хуан Мануел Вареа, 20 Вилиян Бижев/ Старши треньор - Никола Спасов