Отборът на Портланд Трейл Блейзърс взе ключова победа над Лос Анджелис Лейкърс със 106:101 в битката за шестото място в Западната конференция на Националната баскетболна асоциация.

Портланд стигна до успеха сравнително лесно и най-вече благодарение на усилията на звездата си Деймиан Лилард, който реализира 38 точки. "Пионерите" изоставаха в резултата само за един кратък период от време в началото на второто полувреме, а през голама част от останалото време имаха близък до двуцифрения аванс.
Си Джек МакКълъм добави още 21 точки за Портланд, а с 19 завърши Норман Пауъл.

За шампионите от Лейкърс, които играха без контузения си лидер ЛеБрон Джеймс, 36 точки вкара Антъни Дейвис, а 18 прибави Алекс Карузо.

В класирането на Запад Портланд е шести с 38 победи и 29 загуби, докато балансът на "езерняците" е 37-30 при оставащи още само пет мача до края на редовния сезон. Ако Лейкърс остане на седмото място, тимът ще трябва да играе в плей-ин турнира за участие в плейофите.

Хърватинът Боян Богданович вкара рекордните в кариерата си 48 точки за победата на Юта Джаз със 127:120 срещу Денвър Нъгетс.

Богданович реализира 8 тройки от 11 опита, бе безпогрешен от наказателната линия и вкара общо 16 коша от 23 стрелби от игра, за да изведе "джазмените" до 49-ата им победа през сезона, с която те оглавяват класирането в Западната конференция.

Въпреки отсъствието на Майк Конли и Донован Мичъл, домакините нямаха проблем да стопят пасив от 11 точки. Силно за Юта се включи и резервата Джордан Кларксън, който вкара 21 точки.

За тима на Денвър най-резултатен бе Майкъл Портър-младши с 31 точки, а Никола Йокич завърши с 24 точки, 13 асистенции и 9 борби.

Победа записа и другият претендент за първото място на Запад Финикс Сънс. У дома "слънцата" се справиха със 128:105 с Ню Йорк Никс.

Финикс изоставаше с 11 точки малко преди почивката, но през второто полувреме бе с класи над съперника си и успя да достигне до успеха с внушителните 23 точки разлика.

Центърът Диандре Ейтън бе най-резултатен за Финикс с 26 точки, като овладя и 15 борби. Джей Краудър вкара 18 точки за победителите, а ветеранът Крис Пол се отчете със 17 точки и 11 асистенции. За Никс с 24 точки завърши Джулиъс Рандъл, а още 23 прибави Ар Джей Барет.

На Изток Филаделфия 76ърс направи нова важна крачка към първото място в конференцията, печелейки със 109:107 като домакин срещу Ню Орлиънс Пеликанс.

Джоел Ембийд бе над всички за Филаделфия с 37 точки, 13 борби и 2 чадъра, като баскетболистите от старта столица пропиляха аванс от 17 точки в средата на третата четвърт, за да се окажат назад със седем в началото на последната. Все пак Ембийд, подпомогнат от Тобайъс Харис със 17 точки и Сет Къри с 16 точки, успя да поведе Сиксърс към късен обрат и седма поредна победа, което му донесе и скандирания "МВП! МВП!" от зрителите в "Уелс Фарго Сентър".

За тима на Ню Орлиънс, който игра без контузената си звезда Зайън Уилямсън, както и без Брандън Инграм, Стивън Адамс и Джош Харт, 19 точки вкара Джаксън Хейс, а Лонзо Бол и Ерик Бледсо добавиха по 18.
В други по-интересни срещи от тази нощ Милуоки Бъкс победи гостуващия Хюстън Рокетс със 141:133 след 24 точки на Брук Лопес, докато Чикаго Булс разгроми гостуващия Бостън Селтикс със 121:99 след общо 50 точки на гардовете Коби Уайт и Зак ЛаВийн.

Мачове от редовния сезон в Националната баскетболна асоциациа (НБА) на САЩ и Канада:

Източна конференция:
Атлантическа дивизия: Филаделфия 46 победи/21 загуби, Бруклин 43/24, Ню Йорк 37/30
Централна дивизия: Милуоки 43/24, Индиана 31/35, Чикаго 28/39
Югоизточна дивизия: Атланта 37/31, Маями 36/31, Шарлът 33/34