Сет Къри вкара 20 точки, а Джоел Ембийд прибави 13 и 11 борби при успеха на Филаделфия със 122:97 над Орландо и гарантирана титла в Източната конференция на НБА.

Бен Симънс вкара 13 точки и подаде 9 асистенции за 48-ия успех на тима си през сезона. Всъщност Фили можеха да си гарантират 1-ото място в плейофната решетка по-рано през тази седмица, но загубиха от Индиана и Маями. Голямата им звезда Ембийд не игра срещу Индиана, а срещу Маями записа 25 минути. Но той, както и Симънс и останалите основни играчи получиха почивка и сега в четвъртата част.

Въпреки шестата поредна загуба на Орландо, единствен на ниво се представи Игнас Браздейкис, който вкара 21 точки.

Ръсел Уестбрук записа първи трипъл-дабъл откакто премина рекорда на Оскар Робъртсън, а Вашингтон победи Кливланд със 120:105. С този успех тимът си осигури място в плей-ин-турнира (предварителен кръг в плейофите) и ще се опита да влезе в основната схема.

Уестбрук завърши мача с 21 точки, 17 асистенции и 12 борби за 183-ия си трипъл-дабъл в кариерата и 37-и през сезона. Дейвис Бертанс вкара 17, а Руи Хачимура и Робин Лопес останаха с по 14 точки всеки. Колин Секстън наниза 26 за Кавалиърс.

Далас си гарантира класиране в топ 6 на Запад, след като победи Торонто със 114:110. Лука Дончич също се развихри и записа 11-и ткрипъл-дабъл през сезона, приключвайки мача с 20 точки, 10 борби и 11 асистенции.
Кристапс Поржингис вкара 21 и спечели 10 рибаунда.

Маверикс в момента е на 5-о място в Западната конференция и води с 1 победа пред Портланд. И за двата отбора остава по един мач до края на редовния сезон. Портланд обаче има по-добри показатели от двата тима заради преките двубои.

Торонто дойдоха за мача без седемте си най-добри реализатори, като използваха в срещата точно 7 играчи. Те са твърдо аут на Изток, дори и от сметките за местата в плей-ин.

Водачът на Запад Юта победи като гост Оклахома Сити със 109:93 с 22 точки на Боян Богданович, за да се приближат съвсем близо до 1-ото място в конференцията. Юта ще си бетонират първата позиция, ако победят в неделя Сакраменто навън или пък при поражение на Финикс срещу Сан Антонио.

Джордан Кларксън вкара 18 за Джазмените, а Руди Гоберт остана с 16 и 18 борби. Избраният в Мача на звезидте Майкъл Конли се завърна на площадката след пропуснати 9 мача заради травма и вкара 10 точки за 16 минути игра.

Денвър Нъгетс се наложи със 104:91, като Маркъс Хауърд записа личен рекорд от 20 точки, а Никола Йокич доказа високата си класа с трипъл-дабъл. Денвър е на 2-о място в Северозападната дивизия с 47/24. Йокич завърши мача с 20 точки, 15 рибаунда и 11 асистенции.

Намиращият се на последно място в Югозападната дивизия Хюстън усложни задачата на Клипърс, след като го победи у дома си със 122:115. Гостите бяха без големите си звезди Кауи Леонард, Патрик Бевърли и Пол Джордж, а въпреки втората поредна загуба те са на 4-о място на Запад, с равни показатели с Денвър.

Кели Олийник беше съвсем близо до трипъл-дабъл за домакините, след като приключи мача с 20 точки, 11 асистенции и 9 борби, но пък помогна за първа победа на отбора си от 29-и април насам.

Първенство на Националната баскетболна асоциация на Северна Америка (НБА), резултати:

Източна конференция
Атлантическа дивизия: Филаделфия - 48 победи/23 загуби, Бруклин - 46/24, Ню Йорк - 39/31
Централна дивизия: Милуоки - 45/25, Индиана - 33/37, Чикаго - 30/40
Югоизточна дивизия: Атланта - 40/31, Маями - 39/31, Шарлът - 33/27

Западна конференция
Тихоокеанска дивизия: Финикс - 49/21, Лос Анджелис Клипърс - 47/24, Лос Анджелис Лейкърс - 40/30
Югозападна дивизия: Далас - 49/29, Мемфис - 38/33, Сан Антонио - 33/37
Северозападна дивизия: Юта - 51/20, Денвър - 47/24, Портланд - 41/30