В контролната среща в Абу Даби, САЩ демонстрира своята сила, побеждавайки Сърбия със 105:79 преди старта на олимпийския баскетболен турнир в Париж 2024.

Стеф Къри бе в отлична форма, отбелязвайки 24 точки, а Бам Адебайо добави 17, като американците контролираха играта през цялото време. Антъни Дейвис блесна в защита със седем точки, шест борби и шест блокади, докато Антъни Едуардс допринесе с 16 точки. ЛеБрон Джеймс завърши мача с 11 точки.

Американският отбор се отправя към Лондон за още две контроли, преди да замине за Франция. В събота те ще се изправят срещу Южен Судан, последвано от мач с Германия в понеделник в O2 Arena в Лондон.

За Сърбия, Никола Йокич бе най-резултатен с 16 точки и 11 борби, а Алекса Аврамович добави 14 точки. Сърбия изигра втория си мач за два дни, след като загуби от Австралия във вторник, давайки почивка на капитана Богдан Богданович.

Американският тим поведе с 25 точки след третата част и бързо увеличи разликата на 30 в последната четвърт, демонстрирайки увереност и готовност за предстоящите предизвикателства в Париж.