Александър Везенков вкара 5 точки и взе 2 борби за 7 минути игрово време при убедителния успех на Олимпиакос с 99:80 като гост на Алба Берлин в мач от 10-ия кръг на Евролигата по баскетбол.

Българинът, който напоследът рядко получава шансове за изява, този път заслужи доверието на треньора - Кестутис Кемзура и бе точен при два от трите си изстрела към коша на съперника.

Най-резултатен за гръцкия отбор бе Огъстин Рубит с 16 точки, Йоргос Принтезис добави 15, а Брендън Пол, Василис Спанулис и Костас Папаниколау също достигнаха до двуцифрен актив. За тима на Алба Маркус Ериксон вкара 16 точки, а с 15 остана Макай Мейсън.

За Олимпиакос победата бе четвърта в турнира и тимът се изкачи на 12-о място. Алба има три побди и заема 16-а позиция./БТА