Българският национал Александър Везенков завърши с 2 точки и 2 борби за малко повече от десет игрови минути и помогна на Олимпиакос да победи миналогодишния шампион ЦСКА Москва с 84:79 като гост в среща от петия кръг на Евролигата. Руснаците имаха преднина от 11 точки при 29:18 в началото на втората част, но със серия от 15:2 гърците стигнаха до обрат за 33:31 още преди почивката и до края контролираха играта.

Брандън Пол беше най-добър за гостите с 20 точки и 6 борби, а Кевин Пънтър добави 16 точки за втората победа на тима през кампанията. ЦСКА Москва допусна първо поражение, въпреки силния мач на Майк Джеймс, който се отличи с 22 точки, 6 асистенции и 5 борби.

Барселона стана едноличен лидер след пета поредна победа. Каталунците се наложиха над испанския си съперник Валенсия с 83:77 като домакин. Кори Хигинс наниза 20 точки, а Никола Миротич добави 17 точки и 7 борби за успеха.

Шампионът от 2018 година Реал Мадрид продължи колебливото си представяне и допусна трето поредно поражение след 86:95 от Байерн в Мюнхен. Грег Монро завърши с 18 точки, 5 борби и 4 асистенции за германците. За испанците със 17 точки и 10 борби се отличи Антъни Рандолф.

Матеуш Понтика вкара 9 от общо 19-е си точки в продължението и допринесе решаващо за победата на Зенит Санкт Петербург срещу Жалгирис в Каунас с 82:70. Редовното време завърши 62:62, като домакините изравниха с три точни наказателни удара на Лукас Лекавичиус 2.4 секунди преди сирената.

Асвел (Франция) - Баскония (Испания) - 66:63

В класирането води Барселона с 5 победи/0 загуби, следван от ЦСКА Москва и пред Анадолу Ефес, Химки и Армани Милано с по 4 победи/1 загуба и др.