Лидерът в Евролигата Анадолу Ефес Истанбул победи като гост Байерн Мюнхен с 88:63 точки и записа 22-и успех за сезона. Турският тим вече си е осигурил участие на плейофите.

Родриг Бобоа вкара 16 точки за победителите, а Владимир Лучич и Маодо Ло записаха по 14 за Байерн.

ЦСКА Москва спечели като гост на Цървена звезда с 86:81, а срещата в Белград се проведе пред 13457 зрители.

Най-резултатен за победителите беше Майк Джеймс с 29 точки, а за домакините с 15 завърши Били Барън.

ЦСКА за пети пореден път побеждава Цървена звезда в турнира.

Джеймс за 15-и път през този сезон вкарва 20 или повече точки. Той е и реализатор номер 1 на Евролигата за настоящата кампания.

Барселона спечели гостуването си на Панатинайкос с 92:81.

Гръцкият тим водеше с 45:38 на почивката и с над 10 точки през третата част, но испанците успяха да направят обрат.

За победителите се отличи Никола Миротич с 20 точки и 9 борби.

Ник Калатес записа 10 точки и 11 асистенции за Панатинайкос, а 14 точки реализира Йоргос Папаянис.

Валенсия Баскет загуби от Макаби Тел Авив (Израел) с 82:85.

Баскония (Испания) - Жалгирис Каунас (Литва) - 60:74

Анадолу Ефес води в класирането с баланс 22/3, следван от Реал Мадрид с 19/6, Барселона с 19/6, ЦСКА Москва и Макаби Тел Авив с по 17/8, Панатинайкос с 14/11, Валенсия с 12/13, Химки 11/14 и други.