Отборът на Монако, в който играе българският национал Дий Бост, се класира за четвъртфиналите на втория по сила баскетболен турнир в Европа - Еврокъп.

В решителен трети мач от серията Монако се наложи като домакин над черногорския Будучност с 90:87 и спечели серията с 2:1 успеха. Бост, който започна срещата като титуляр, вкара 11 точки, овладя 4 борби, направи 2 асистенции и открадна една топка. Гардът се задържа на терена 32 минути и бе сред най-полезните за тима си. Най-резултатен от неговите съотборници бе Матиа Лесор с 24 точки. Още 13 прибави Джалийл О'Брайън, а с 12 точки завърши Маркос Найт.

За Будучност Джъстин Кобс вкара 17 точки, а Уили Рийд добави 16.

В друг мач от четвъртфиналите УНИКС Казан победи като домакин Локомотив Кубан с 82:78 в руското дерби и също се класира за финалната четворка.

В полуфиналите на турнира Монако ще играе с испанския Гран Канария, докато УНИКС ще има за съперник италианския Виртус Болоня.