ЦСКА записа втора загуба във втората си контролна среща по време на подготвителния лагер в Австрия. „Армейците” загубиха с 0:1 от Аустрия Кернтен, като единственото попадение в двубоя отбеляза Маркус Пинк още в 3-та минута. Преди два дни пък „червените” загубиха с 1:3 от Жилина, като преди този двубой бяха тренирали едва няколко дни.

В днешната проверка, играна пред около 300 души на един от терените в градчето Феферитц, Любослав Пенев реши да заложи на две различни единайсеторки, които си поделиха по 45 минути.

Двубоят бе ръководен от жена - това бе международната съдийка Шет, която се справи добре с ръководенето на мача, въпреки че спести няколко жълти картона за футболистите на Аустрия. Единственото официално предупреждение получи Викторс Морозс в началото на втората час.

Още в третата минута на мача падна и единственият гол. Да Силва проби отляво и подаде към нападателя Маркус Пинк, който необезпокояван от един метър вкара зад гърба на пазилия през първото полувреме Здравко Чавдаров за 1:0.

Спас Делев опита набързо да изравни, но ударът му със странична ножица излезе в аут.

Костадин Стоянов пък предотврати нов гол на Пинк, който можеше да излезе в удобна позиция след груба грешка на Йордан Тодоров.

Двубоят продължи равностойно, без особени опасности пред двете врати. Спас Делев на няколко пъти бе намиран добре, но така и не успя да се справи със здравите централни бранители на Аустрия.

В 40-та минута при центриране в наказателното поле на ЦСКА над всички скочи Модо Яне, който с глава стреля в страничния стълб на вратата, след което топката излезе в аут.

В края на полувремето Светослав Петров напусна контузен терена, а на негово място влезе Викторс Морозс.

На почивката Любо Пенев пусна изцяло нова единайсеторка, която обаче не успя да промени статуквото на терена.

В 57-та минута вече напусналият терена Коста Янев се завърна в игра на мястото на Павел Ковачев, който също получи травма.

В 76-та минута „червените” имаха претенции за дузпа, след като Руи Мигел бе съборен в наказателното поле. Строгата госпожа Шет обаче не отсъди 11-метров удар.

4 минути преди края на мача ЦСКА пропусна най-чистото си положение за гол. Саидходжа излезе фронтално срещу вратаря Вебер, но вместо да стреля реши да подаде към Руи Мигел. Португалецът вкара без проблеми във вратата на Аустрия, но бе в положение на засада, заради което голът не бе зачетен.

В крайна сметка „червените” не стигнаха до изравнителен гол и записаха втора загуба във втората си контролна среща. В събота ЦСКА излиза в поредна проверка срещу Спарта Прага от 19.30ч., като се очаква именно в този мач Любо Пенев да започне да избистря титулярния си състав.

Състав на ЦСКА в мача срещу Аустрия Кернтен: Чавдаров, Бранеков, К. Стоянов, Тодоров (к), Минев, Св. Петров, К. Янев, Ив. Стоянов, Зехиров, Хосе Арибас, Делев (46’ Караджов, Ковачев, Котев, Виданов, Камано, Ели Маркес, Давид Силва, Сан Еметерио, Руи Мигел, Морозс, Саидходжа).