Отборът на Литекс победи с минималното 1:0 като гост Спартак Варна в първия мач от 1/8-финалите за Купата на България. Двубоят обаче бе белязан с няколко ситуации, различни от чисто футболните.

В самия край на срещата настана бой в агитката на Спартак Варна, след като стюарди навлязоха на трибуните. Малко преди това куче прекъсна мача за няколко минути, а самият Христо Стоичков бе посрещнат подобаващо на стадион „Спартак“, с овации и персийско килимче.

СНИМКИ: Гол, бой, куче и персийско килимче белязаха Спартак Вн - Литекс

източник: Gong.bg

Отборът на Литекс поведе в 22-та минута на срещата. След корнер, Томи Костадинов намери на границата на наказателното поле Георги Миланов, който с удар без да се бави реализира за 1:0.

Гостите продължиха да доминират в двубоя, като в 36-та минута след двойно подаване Ваюши се озова непокрит в наказателното поле на Спартак Вн, но вратарят Марков се хвърли в краката му и изби в корнер.

След почивката играта отново бе спряна за няколко минути, заради бездомно куче, което направи 60-метров рейд без топка на терена.

В 60-та минута домакините, които почти не създадоха положения в срещата, бяха близо попадение. след центриране от корнер, Станчев засече от два метра топката на втора греда, но уцели напречната.

През второто полувреме Литекс продължи да атакува вратата на съперника, в опит да увеличи преднината си. До такова развитие така и не се стигна, но мачът бе белязан с други – извън футболни събития.

Едва в 69-та минута ултрас-агитката на Спартак, която категорично продължава да се обявява срещу ръководството и не посещава мачовете на "соколите", се появи на стадиона. Привържениците издигнаха плакат: "Свобода за Спартак Варна!" Последваха много грозни сцени на стадиона. Стюарди влязоха сред агитката на Спартак Вн, скъсаха един от опънатите лозунги на феновете, и настана бой. За щастие, мелето бе бързо потушено и не успя да се превърне в масово.

Старши треньорът на Литекс Христо Стоичков бе много топло посрещнат на стадион „Спартак“. Пред резервната пейка на гостите дори бе постлано персийско килимче. Публиката също изрази доброто си отношение към специалиста с аплодисменти.

Реваншът за 1/8-финалите е след две седмици в Ловеч.