Лудогорец завърши 1:1 с Евертън пред празните трибуни на „Гудисън Парк“ в контролата между двата тима. „Карамелите“ откриха резултата в края на първото полувреме от дузпа. Престижния хикс за българския шампион пък донесе Марселиньо в средата на втората част.

Разградчани се държаха равностойно срещу своя именит съперник и ремито бе напълно логично. Англичаните излязоха с титулярния си състав, а първи мач за тима след завръщането си записа Стивън Пиенаар, като се появи след почивката.

За Лудогорец, очаквано, Димо Бакалов започна като титуляр на мястото на Миро Иванов.

Срещата стартира отлично за Лудогорец, като още в 3-та минута Бакалов бе изведен отлично от Марселиньо, останал очи в очи с Тим Хауърд, българинът стреля в аут.

В 7-та минута Лудогорец стигна до гол, чрез Емил Гъргоров, но попадението не бе зачетено заради засада.

След 20-ина минути игра, Евертън установи контрол и натисна своя съперник. Първо в 21-та минута Никица Йелавич се забави с изстреля и със сетни усилия Иван Чворович му изби. В 27-та минута пък Маруан Фелайни свали с глава към Стивън Нейсмит, който с мощен удар нацели напречната греда.

Йелавич имаше отлична възможност и в 39-та минута, но ударът му от точката на дузпата бе спасен с класа от Чворович.

Домакините все пак стигнаха до гол. В 41-та минута Кайсара свали в наказателното поле на разградчани Виктор Аничебе и главният рефер отсъди 11-метров наказателен удар. Лейтън Бейнс вкара за 1:0, а Чворович бе много близо до това да спаси удара му.

По една смяна извършиха Дейвид Мойс и Ивайло Петев на почивката. За англичаните в игра се завърна Стивън Пиенаар, като замени Аничебе. За Лудогорец пък Любомир Гулдан влезе на мястото на Александър Барт. До края на мача в игра за Лудогорец се появиха още Георги Костадинов, Кишада, Шоко и Александров, на местата на Станислав Генчев, Марселиньо, Кайсара и Бакалов.

След почивката Лудогорец задържаше топката повече, но въпреки това не успя да стигне до бърз гол. Домакините пък направиха невероятен пропуск в 57-та минута. Йелавич прехвърли Чворовоич, но Гулдан от голлинията, секунда преди топката да влезе във вратата успя да изчисти.

В 69-та минута Лудогорец успя да изравни резултата - заучено положение на пряк свободен удар, топката стигна до Емил Гъргоров, който стреля, след два рикошета, топката стигна до Марселиньо, който шутира, нацели левия стълб, и топката се оплете в мрежата на Тим Хауърд за 1:1.

Двубоят се доигра при сипещ се порой. В самия край и домакините вкараха гол, който правилно не бе зачетен заради засада.

В крайна сметка повече голове на паднаха и Лудогорец записа хикс в първата си контрола от лагера в Англия.

Състави:

Евертън: Тим Хауърд, Лейтън Бейнс, Дарън Гибсън, Фил Невил, Силван Дестен, Фил Ягиелка, Стивън Нейсмит (65- Шеймъс Коулмън), Лион Осман (46 – Стивън Пиенаар), Никица Йелавич (76 – Тайъс Браунинг), Виктор Аничебе (65 - Форестър), Маруан Фелайни

Лудогорец: Иван Чворович, Йордан Минев, Александър Барт (46 – Любомир Гулдан), Козмин Моци, Кайсара (81 – Шоко), Иван Стоянов, Станислав Генчев (63 – Георги Костадинов), Светослав Дяков, Марселиньо (81- Кишада), Емил Гъргоров, Димо Бакалов (86 – Мишо Александров)