ЦСКА грабна Суперкупата на България, след като на финала за трофея на стадион „Лазур” в Бургас, победи с категоричното 3:1 шампиона Литекс. Дошлите да наблюдават срещата близо 10000 зрители, останаха доволни от показаното от двата тима, като освен четирите гола, феновете видяха още дузпа, червен картон и по няколко интересни ситуации пред двете врати.

Футболистите на ЦСКА започнаха силно мача, но след няколко опасни атаки към Евгени Александров, противно на логиката, голът падна във вратата на „червените”, които днес играха с резервните си изцяло черни екипи. Възпитаниците на Любослав Пенев успяха да поведат в резултата още в шестата минута на срещата. Георги Миланов проби добре отляво, центрира към Флорес, който стреля с глава, Караджов успя да отклони леко коженото кълбо, то попадна в краката на Кодо, който от 50 сантиметра я добита в мрежата на ЦСКА за 1:0.

Веднага след попадението за Литекс, ЦСКА имаше възможност да изравни, но отлична намеса на Занев след центриране Румен Трифонов предотврати това да се случи. Все пак отговорът на „червените” не закъсня и успя да се върне в мача десет минути по-късно. В 16-ата минута ЦСКА изравни резултата, а голът бе дело на Спас Делев. Нападателят бе изведен очи в очи с Александров и с мощен шут направи 1:1. При такъв резултат завърши първата част, въпреки че положения за гол не липсваха. В последната минута на първото полувреме Георги Миланов получи нелепа контузия, което доведе до появяването в игра на бразилеца Том.

Втората част започна отлично за ЦСКА, който успя да вземе преднина в резултата само две минути след подновяването на играта. След нова бърза атака за „червените” Румен Трифонов бе изведен добре в наказателното поле, но бе фаулиран от френския бранител Максим Жос, а реферът Антон Генов посочи бялата точка. При повторенията останаха съмнения, че нарушението срещу Трифонов започва извън наказателното поле. Зад топката застана новото попълнение Янис Зику, който ознаменува официалния си дебют с гол.

Само три минути, появилият се на почивката в игра бразилец Том, се превърна в антигерой за своите, изкарвайки си изключително глупав червен картон. Плеймейкърът на ловчанлии удари с лакът в лицето Мартин Дечев при спряна игра и му бе показан заслужен наказателен картон. Вече с десет човека на терена, тимът на Литекс трудно съумяваше да заплаши сериозно Иван Караджов.

Всичко в мача бе решено в 58-ата минута когато Спас Делев вкара втория си гол в срещата. Капитанът на тима Тодор Янчев изведе с ювелирен пас младия нападател, който се откъсна от бранителите на Литекс и с техничен удар покрай вратаря направи 3:1 и по този начин реши всичко в срещата.

След награждаването на ЦСКА, капитанът на тима Тодор Янчев поднесе трофея на собствениците на клуба Иво Иванов и Димитър Борисов, първият от които днес празнува рожден ден.

ЛИТЕКС - ЦСКА 1:3