Звездата на Манчестър Сити Серхио Агуеро стресна треньорския щаб на тима, след като напусна контузен двубоя на „гражданите“ срещу Саутхемптън по-рано днес. Аржентинецът се контузи през второто полувреме при победата с 3:1 и бе принудително заменен от Вилфред Бони.

Агуеро се приземи неприятно при едно единоборство и изкълчи глезена си, което не му позволи да продължи срещата.

След края на мача на „Етихад“, мениджърът на „гражданите“ Мануел Пелегрини не успя да каже колко сериозна е травмата на аржентинеца.

Отсъствието на Агуеро би било сериозна загуба за клуба, на който му предстоят цели осем мача до края на календарната година. Още във вторник Сити излиза срещу Хъл Сити в четвъртфинал за Къпата на Лигата в Англия. След това „гражданите“ имат шест двубоя във Висшата лига, а измежду тях и сблъсък срещу Борусия Мьонхенгладбах в Шампионската лига.