Ботев Враца записа трети пореден успех в подготовката си за новата кампания в „Б” футболна група. Тимът воден от Викторио Павлов, победи с 3:1 като гост своя съименник от Луковит.

Головете за врачани реализираха Александър Димитров и Румен Рангелов преди почивката, а Емануил Борисов оформи крайния резултат от 3:1 през втората част. Проверката в Луковит пропусна капитанът Цветомир Валериев, който има възпаление на адукторите и ще почива няколко дни.

Викторио Павлов заложи на следните титуляри: Юлиян Левашки, Руслан Куанг, Симеон Иванов, Христо Попадийн, Георги Стоичков, Калоян Цветков, Марио Янков, Никола Яначков /юноша, играл за последно в „Любимец” /, Румен Рангелов и Александър Димитров. След почивката в игра влязоха още шестима от Ботев: Тихомир Найденов, Вилиян Младенов, Найджъл Яниславов, Доминик Аврамов, Любомир Петров и Емануил Борисов.

Следващата проверка на врачани е на 17 юли в четвъртък, когато те гостуват в Правец на отбор от Израел /чието име още не е уточнено/. Спарингът с евреите започва в 18 часа.