Ботев Ихтиман загуби гостуването си от първия кръг в Югозападната "В" група от съседите Рилски спортист Самоков с 0:1, но пусна жалба срещу съдийството на двубоя. Днес е внесена жалба по повод отсъжданията на Цанко Миндалов.

Ботев започна по-активно двубоя и в 20-ата минута Стефан Лачов пропусна от малкото наказателно поле, а десет минути по-късно отново той не успя да накаже вратаря на домакините.

Рилски спортист също пропусна изгодна възможност през първото полувреме.

В 55-ата минута Ботев създаде интересно положение за откриване на резултата, след като Ангел Лачов центрира след пряк свободен удар, а Тончев прати топката над напречната греда.

В 60-ата минута Рилски спортист стигна до попадение и поведе в резултата. Ботев се впусна в атаки, за да търси равенството като в 76-ата минута съдията отмени попадение на ихтиманския тим.

Във втория кръг Ботев приема Беласица Петрич на стадион "Христо Ботев" в Ихтиман.  Рилски спортист гостува на Велбъжд Кюстендил.