Локомотив Пловдив постигна първа победа на собствен терен от две домакинства насам, като в 14-ия кръг надигра Хасково с минималното 1:0. Така ценният гол отбеляза Бирсент Карагерен още в 4-ата минута на срещата, която гостите завършиха в числено намален състав заради втория жълт и респективно червен картон за Димитър Алексиев в 84-ата минута.

Загубата е 9-а поред за Хасково в елита и затова не е чудно, че новакът заема последното място с 4 точки. Три от тях дойдоха при сензационната победа над Лудогорец в първия кръг, докато в следващите 13 кръга хасковлии така и не можаха да постигнат друга, а в следващия кръг ги чака домакинство срещу лидера ЦСКА.

Локомотив пък се намира в серия от 4 мача без загуба в първенството и заема 9-ото място с 16 точки. „Смърфовете” също не ги чака лесен мач в 15-ия кръг, тъй като ще пътуват до Разград за сблъсък с шампиона Лудогорец.