Левски трябваше да се помъчи, но успя да постигне първата си победа над Пирин в първенството. Отборът на Стойчо Стоев се наложи с 3:1 на „Герена“ в последната среща от 25-ия кръг на А група. Двубоят не мина без перипетии за домакините, които рано се оказаха изоставащи в резултата срещу противник, който беше записал успех и равенство в предходните два мача. Мигел Бедоя и Венцислав Христов направиха пълен обрат още до почивката, докато след нея Христов асистира на Франсис Нар за дебютния му гол в официален мач със „синята фланелка“.

По този начин столичани събраха 39 точки на втрото място във временното класиране и остават на 3 пред третия Берое и 4 пред четвъртия Славия. Пирин от своя страна остава 8-и с 16 точки, колкото има и последният Монтана.

Левски стартира по обичаен начин и набързо постави съперника си под напрежение. Това даде резултат много бързо и само след 50 секунди игра дойде и първата голова ситуация. Мехди Бурабиа пое топката толяво, измъкна се и центрира към далечната греда, където непокрит се оказа Франсис Нар. Почти от упор тъмнокожият техничар опита изстрел с глава и някак намери начин да не улучи вратата.

В следващите минути благоевградчани успяха да се окопитят и дори куриозно откриха резултата. Тони Тасев центрира топката от фаул по левия фланг и на пръв поглед я прати безадресно в наказателното поле. Там обаче Боян Йоргачевич се намеси крайно колебливо и я изби в краката на Стилиян Николов. Незнайно защо бранителят беше без никаква опека и шутира мощно, а кълбото срещна напречната греда и влезе във вратата – 1:0.

„Сините“ определено бяха шокирани от развитието на мача, но не им отне много преди пак да се впуснат в опасни атаки. Фланговете изглеждаха като основния извор на заплаха за Пирин и точно така се случи изравнителният гол. В 31-ата минута Веселин Минев се включи чудесно отляво и с пас по тревата изведе Венци Христов сам срещу вратаря. Таранът шутира по диагонала, а Краси Костов отрази с крак. Мигел Бедоя беше човекът, който първи стигна до топката и я прати с всичка сила в опразнената врата – 1:1.

Интересното в случая бе, че секунди по-рано домакините имаха претенции за дузпа за игра с ръка на Венци Бенгюзов в наказателното поле, която макар и неволна, беше очевидна. Реферът Боян Славков тогава взе решение да подмине ситуацията, но пък отсъди доста спорен фаул на Дани Младенов срещу Минев в добавеното време на първата част, с което помогна за пълния обрат на столичани.

Играчите в зелени екипи дълго протестираха срещу отсъждането, но в крайна сметка реферът даде сигнал за изпълнение на фаула. Венцислав Христов го стори по перфектен начин, като насочи изстрела си над стената и право в горния десен ъгъл зад безпомощния Костов – 2:1 точно преди почивката.

Второто полувреме имаше далеч по-кротко начало, тъй като и двата отора се стремяха повече да предотвратят ранен гол във вратите си. Все пак постепенно гостите започнаха по-смело да тръгват в предни позиции, докато Левски дебнеше за грешки. „Сините“ получиха изгодна възможност в 59-ата минута с още един пряк свободен удар, но този път почти на 30 метра от вратата. Ради Цонев беше изненадващият изпълнител, като отправи много хубав шут над стената в търсене на долния десен ъгъл. Красимир Костов имаше достатъчно време за реакция и отби встрани.

Благоевградчани могат да си скубят косите за двата пропуска, които направиха един след друг в 65-ата минута. Тогава те организираха бърза контраатака отляво чрез Тони Тасев, който с премерен пас намери Даниел Генов сам срещу вратаря. Влезлият преди минута играч стреля мощно под гредата, Йоргачевич изби, а после Тодор Траянов опита добавка от границата на наказателното поле. Топката премина доста опасно в аут покрай десния стълб.

В минутите до края Пирин беше по-активният тим и задържаше повечко топката, като се стремеше да играе бързо по тревата. „Сините“ от своя страна търпеливо търсеха възможностите за скоростни контрадействия и шест минути преди края нанесоха финален удар. Венци Христов пусна чудесна асистенция за Франсис Нар отдясно. Ганаецът демонстрира скорост и нахлу в наказателното поле, където технично копна над вратаря, за да се разпише за първи път с екипа на Левски.

ЛЕВСКИ – ПИРИН 3:1

0:1 Стилиян Николов 11'

1:1 Мигел Бедоя 31'

2:1 Венцислав Христов 45+3'

3:1 Франсис Нар 84'

Левски (4-2-3-1): Боян Йоргачевич – Роман Прохазка, Сърджан Лукин, Александър Драгомиров Александров, Веселин Минев /к/ - Радослав Цонев, Мехди Бурабиа – Джъстин Менголо, Мигел Бедоя, Франсис Нар – Венцислав Христов

Старши треньор: Стойчо Стоев

Пирин (4-2-3-1): Красимир Костов – Костадин Дяков, Емил Виячки, Стилиян Николов, Юлиан Попев /к/ - Антон Костадинов, Венцислав Бенгюзов – Тони Тасев, Тодор Траянов, Димитър Благов – Даниел Младенов