Новото попълнение на европейския и световен клубен шампион Тренто Цветан Соколов надмина по резултатност капитана Матей Казийски в мача срещу Модена на Силвано Пранди снощи.

В отложена среща от италианската Серия А1, Тренто на Радостин Стойчев, би състава на националния ни селекционер с 3:1 гейма (15:25, 25:23, 25:22, 25:19) пред 3806 зрители.

Соколов, който започна като титуляр, завърши с 19 точки (3 аса, 1 блокада, 56 % атака) и остави на три точки зад себе си по резултатност Матей Казийски, който постигна 16 точки (6 аса, 1 блокада, 52 % перфектно посрещане, 41 % атака).

Най-полезен за състава на Пранди бе Анхел Денис с 31 точки. Така Тренто увеличи преднината си на върха в Серия А1 и като лидер в класирането е на пет точки от втория Модена и 6 от четвъртия Кунео на Владимир Николов.

Съставът на Стойчев има само едно поражение от началото на шампионата.