Домакинът Бразилия спечели категорично с 3:0 гейма срещу защитаващия трофея си от Лондон 2012 Русия на полуфиналите на волейболния турнир при мъжете в Рио. Кариоките, които са двукратни олимпийски и трикратни олимпийски вицешампиони, ще спорят за титлата в неделя с тима на Италия, който в другия полуфинал надигра САЩ с 3:2.

Бразилия ще играе на четвърти пореден олимпийски финал в мъжкия волейбол и ще търси първа титла от Атина 2004 насам. Бразилия взе реванш за загубата от Русия на финала на предишната Олимпиада в Лондон. Тогава Селесао поведе с 2:0, но загуби с 2:3 гейма.

Този път домакините нито за миг не оставиха съмнение в превъзходството си и спечелиха в отделните геймове на 21, 20 и 17. Сборная така и не намери противодействие на сервисите на Луис Фелипес Фонтелес-Липе, които изпълняваше със 110 км/ч. Липе завърши със 7 точки, а най-резултатен за победителите бе Уолас де Соуза с 13 точки. За Русия се отличи Максим Михайлов с 14 точки./БТА