Румънката Симона Халеп се класира за втори път в кариерата си за полуфиналите на "Уимбълдън".

На четвъртфиналите тя се наложи над непоставената представителка на Китай Шуай Чжан със 7:6(4), 6:1 за 89 минути игра.

Срещата започна отлично за Чжан, която спечели 4 от първите 5 гейма и имаше четири точки за нов пробив, с който да поведе с 5:1, но ги пропусна. Спечелването на маратонския 10-минутен шести гейм даде нужната увереност на Халеп и бившата водачка в световната ранглиста много бързо взе контрол над случващото се на корта.

Халеп изравни при 4:4, а след това в тайбрека направи по-малко грешки от Чжан и го спечели със 7:4 точки.

Загубата на сета пречупи Чжан, която за първи път играе в толкова късна фаза на "Уимбълдън" и във втория сет тя не успя да затрудни по никакъв начин съперничката си, което логично и костваше и загубата.

Чжан направи цели 29 непредизвикани грешки срещу едва 13 за Халеп, което бе голямата разлика между двете в края на двубоя.

В полуфиналите в четвъртък Халеп ще играе с победителката от мача Елина Свитолина (Украйна) и Каролина Мухова (Чехия), който е по-късно днес./БТА