След като отново напомни за класата си на кортовете в Берлин, Паула Бадоса проговори откровено и за най-личните си битки, разкривайки тежките емоционални последици след раздялата си със Стефанос Циципас.
Испанската тенисистка не пропусна и да отправи директен намек към гърка с доза ирония: „Вече виждам утрешните заглавия: "Паула атакува Циципас". Е, какво да се прави... заслужил си го е!“
Бадоса признава, че е преминала през токсични ситуации, които са направили невъзможно запазването на нормални отношения след края на връзката. „Преживявала съм много раздели в живота си. Приемам ги и разбирам, че понякога нещата просто не се получават. Но когато около теб има токсичност, всичко става много по-трудно от една обикновена раздяла“, заяви тя категорично.
Според испанката тези негативни обстоятелства са повлияли не само на психическото ѝ състояние, но и на професионалния ѝ път. Натискът и емоционалното изтощение са се отразили на представянето ѝ до такава степен, че са я лишили от участие в ключови турнири като „Ролан Гарос“.
Въпреки тежкия период, Бадоса показва, че отново намира пътя към най-добрата си форма. Тя го доказа и на корта, след като поднесе изненадата срещу световната №7 Коко Гоф, побеждавайки я за час и 35 минути с 1:6, 6:3, 6:2.
С този успех сякаш се завърна онази Паула Бадоса, която достигна до №2 в световната ранглиста. „Днес най-накрая отново видях себе си на корта“, призна тя.
Със същото самочувствие и увереност испанката ще излезе и в следващия си двубой на турнира в Германия, където този петък ще се изправи срещу чехкинята Линда Носкова в битка за място на полуфиналите.
Paula habla por primera vez en una rueda de prensa sobre lo dura que ha sido para ella su ruptura con Tsitsipas. Ya antes había hablado de "problemas personales", de tener "gente adecuada" a su alrededor, de pasar por "estrés" y "mucho drama". Para colmo, últimamente ha tenido… pic.twitter.com/inAetI1E4F
— David Orenes (@david_lrl) June 18, 2026