Поставената под номер 2 в схемата Арина Сабаленка (Беларус) се класира за първи път в кариерата си за полуфиналите на турнир от Големия шлем по тенис 23-годишната Сабаленка победи номер 12 Онс Жабюр (Тунис) с 6:4, 6:3 за 74 минути.

Беларускинята надправи пробив в последния гейм по пътя си към успеха в първия сет. Във втората част отново се игра равностойно, но Сабаленка успя да стигне до пробив в осмия гейм и при свой сервис затвори мача.

Жабюр стана първата арабска тенисистка на четвъртфинал на "Уимбълдън" от Исмаил Ел Шафей (Египет) през 1974 година. В спор за място на място на финала Сабаленка ще играе срещу номер 8 Каролина Плишкова, която по-рано днес разгроми Виктория Голубич (Швейцария) с 6:2, 6:2 за 81 минути.

Шампионката през 2018 година Анжелик Кербер (Германия) също се класира за полуфиналите. Поставената под номер 25 Кербер надделя над 19-а в схемата Каролина Мухова (Чехия) с 6:2, 6:3 за 75 минути. Германката нямаше никакви проблеми в мача, в който направи четири пробива и записа 15 печеливши удара.

В следващия кръг Кербер ще срещне победителката от късния мач между номер 1 Ашли Барти (Австралия) и Айла Томлянович (Австралия).