Шампионката от Australian Open - Арина Сабаленка, продължава успешната защита на титлата си. Световната №2 надви Аманда Анисимова (САЩ) с 6:3, 6:2 след само 66 минути игра.

За четирите си изиграни мача до момента тенисистката от Беларус има загубени общо 11 гейма. Първият сет беше решен след пробив още във втория гейм. Два нови брейка – единият още на старта на втората част и друг в седмия гейм, донесоха победата на Сабаленка.

На четвъртфиналите Сабаленка ще играе срещу победителката от мача между Барбора Крейчикова (Чехия) и 16-годишната руска сензация Мира Андреева.

Шампионката от US Open Коко Гоф за първи път в кариерата си се класира за четвъртфиналите на Australian Open. 19-годишната американка победи Магдалена Фрех (Полша) с 6:1, 6:2.

Гоф направи три пробива, за да спечели първия сет, а след това нови два във втория. В следващия си мач тя ще се изправи срещу Марта Костюк (Украйна), която се наложи с 6:2, 6:1 над рускинята Мария Тимофеева.