Шампионът през 2014 година Марин Чилич (Хърватия) направи обрат и отстрани 19-годишния Алекс дьо Мино (Австралия) с 4:6, 3:6, 6:3, 6:4, 7:5 в третия кръг на Откритото първенство на САЩ по тенис.

Двубоят продължи до 2:22 часа сутринта местно време и остана само на 4 минути от рекорда за най-късно свършил двубой от 1993 година между Матс Виландер и Микаел Пернфорс.

Поставеният под номер 7 Чилич навакса ранен пробив пасив в решаващия трети сет, като със серия от четири поредни гейма стигна до 5:2. Той пропусна пет мачбола в осмия гейм, а след това още един при 5:4, когато сервираше. Все пак хърватинът реализира нов пробив, за триумфира със 7:5.

В четвъртия кръг той ще играе срещу десетия поставен Давид Гофен (Белгия), който би Ян-Ленард Щруф (Германия) с 6:4, 6:1, 7:6(4).

Поставеният под номер 4 Александър Зверев (Германия) претърпя ново ранно разочарование на "Флашинг Медоус".

Зверев за първи път игра в трети кръг, но загуби от сънародника си Филип Колшрайбер с 6:7(1), 6:4, 6:1, 6:3, след като допусна 53 непредизвикани грешки срещу 34-годишния ветеран.

Колшрайбер ще направи опит за първи път да стигне до четвъртфиналите на "Флашинг Медоус", като в четвъртия кръг ще се изправи срещу финалиста от 2014 година и номер 21 в схемата Кей Нишикори (Япония). /БТА