Поставеният под №10 Давид Гофен влезе в четвърти кръг на Откритото първенство на САЩ по тенис след победа над Ян Ленард Щруф с 6-4, 6-1, 7-6 (7-4), а в друг мач тази нощ Кей Нишикори отстрани Диего Шварцман 6-4, 6-4, 5-7, 6-1.

Изненадата в този кръг поднесе Филип Колшрайбер, който надделя над сънародника си Александър Зверев в четири сета. Колшрайбер загуби в първия сет с 6-7 (1-7), но спечели следващите три части с 6-4, 6-1 и 6-3.

Новак Джокович победи убедително Ришар Гаске в двубой от трети кръг на Откритото първенство на САЩ. Ноле се наложи над французина с 6-2, 6-3, 6-3 и вече има 11 успеха и нито една загуба в мачовете срещу този съперник.

Португалецът Жоао Соуса елиминира Лука Пуй в четири сета 7-6 (7-5), 4-6, 7-6 (7-4), 7-6 (7-5) и ще играе с Новак Джокович в четвъртия кръг. /БГНЕС