Ришар Гаске премина категорично през японеца Юичи Сугита, надвивайки го в три сета – 6-3, 6-1, 6-3 за час и 44 минути.

Поставеният под №25 французин бе безкомпромисен в трите сета, като не даде никакъв шанс на азиатския си съперник. Първият сет стартира равностойно, като Гаске взе подаването на своя съперник в най-точния момент – при 4-3. Последва сервис-гейм, в който Сугита можеше на два пъти да върне пробива, но Гаске се събра и взе сета – 6-3.

Вторият сет стартира с бърз пробив за французина, за да открие, а с нови два в хода на втората част приключи работата си бързо. В третия сет сценарият бе огледален на първия, като при 4-3 за Гаске отново се стигна до пробив. Французинът се нуждаеше от три мачбола, за да затвори гейма и при третия път съумя, приключвайки срещата при 6-3.

Във втория кръг Гаске очаква победителя от сърбина Ласло Джере и аржентинеца Леонардо Майер.