Волеви Григор на два пъти направи обрат в развоя на мача и надви Хуан Мартин дел Потро с 2:0 сета - 7:6 /6/, 7:5.

Така в четвъртфинала на турнира в Пекин българинът ще срещне испанеца Роберто Баутиста Агут. Срещу него балансът на Гришо е 2:2 победи.

Мачът започна лошо за Григор, който допусна пробив още в първия гейм. Той обаче върна пробива за 3:3 и после сетът вървеше равностойно. Така се стигна до тайбрек, който също вървеше точка за точка, докато накрая Дел Потро допусна двойна грешка и Димитров спечели сета със 7:6 /6/.

Още по-лошо се разви в началото вторият сет за българина. Той бе пробит от аржентинеца, който поведе с 4:2 и 5:2.

Точно тогава Григор Димитров демонстрира страхотна воля и не даде повече нито един гейм на съперника, надвидайки го със 7:5 и спечелвайки мача с 2:0 сета.

Балансът в срещите между двамата бе положителен за аржентинеца.

Хуан Мартин дел Потро имаше пет победи срещу една за българина, вече са две.

Димитров  взе и предния мач между двамата, на Мастърса в Синсинати през август.

Първи сет 7:6/6/

Пробив на Дел Потро още в първия гейм, в който подаваше Григор - 0:1.

Аржентинецът взе на нула своя сервис и поведе с 2:0.

Макар и трудно, Гришо стигна до първия си успешен гейм и намали - 2:1.

Дел Потро отново е убедителен при свой сервис, повежда с 3:1.

Най-добрият гейм за Григор от началото на мача, намали резултата на 3:2 за Дел Потро.

Григор върна пробива и затвърди подобрението в играта си - равенство 3:3.

Макар и с някои грешки, Димитров взе своя сервис и за пръв път излезе напред в резултата - 4:3.

Ново равенство в резултата - 4:4.

Гейм на нула в полза на българина и 5:4 в негова полза.

Дел Потро отново изравни - 5:5.

Оспорван гейм, но в полза на сервиращия Димитров и 6:5 за него.

Подобен гейм, само че в полза на аржентинеца - 6:6 и тайбрек.

Тайбрекът бе много оспорван и завърши 8:6 за Григор, след двойна грешка в края на Дел Потро. 7:6 за българина в първия сет.

Втори сет - 7:5

Двамата размениха по един гейм за 1:1.

Оспорвана битка при сервиса на Дел Потро, но аржентинецът спечели и поведе с 2:1.

Добра игра на Гришо, изравнява резултата - 2:2.

Дел Потро отново излиза напред - 3:2.

Пробив за Дел Потро, повежда с 4:2 във втория сет.

Лек гейм за аржентинеца, излиза напред убедително - 5:2.

Много трудно, но Григор взе своя сервис и засега остава в сета, губи го с 3:5 до момента.

Нещо повече - Григор направи пробив, намали на 4:5 и сега ще сервира.

Нов гейм за Димитров, навакса изоставане от три във втория сет и изравни - 5:5.

Гейм на нула в полза на Димитров, при това при сервис на Дел Потро. Нашият повече с 6:5 и е на гейм от победата в мача.

Неудържим Григор Димитров спечели гейма, сета със 7:5 и мача с 2:0!