Първата ракета на България Григор Димитров се завърна на корта с победа, след едномесечна пауза.

Димитров се наложи с 2-1 сета - 6-1, 3-6, 6-3 - над босненеца Дамир Джумхур на старта на силния турнир от АТП 500 сериите в Пекин.

Българинът стартира фантастично в първия сет, но след това се разколеба сериозно, даде почти без бой втория, само за да финишира мощно в иначе сложен трети сет.

Във втория кръг Григор ще се изправи срещу Хуан Мартин дел Потро.

Следи случващото се в Пекин с Gong.bg, както и на Mtel Sport 1.

Гришо отново на корта и много вълнуваща тенис седмица по азиатски

Григор в Китай: Отпочинал, развълнуван и целеустремен

Как протече битката между Димитров и Джумхур:

Трудно начало за Григор, с двойна грешка и колеблив сервис. Въпреки равенството до 40-40, той успя да вземе подаването си в първия гейм.

Вече при сервис на съперника, Димитров получи три точки  за ранен пробив, но пропусна всичките.

Гришо не пропусна втория си шанс, и проби за нула време Джумхур в четвъртия гейм, и набързо поведе с 5-1 в сета.

Димитров взе сета само за половин час с 6-1 и по нищо не изглеждаше затруднен на корта в Пекин.

Вторият сет бе доста по-оспорван и равностоен, като Джумхур се възползва от услугите на физиотерапевт преди старта му.

Григор показа и леко отпускане и позволи на босненеца да вземе първите си три подавания.

Джумхур стигна до точка за пробив в шестия гейм, но българинът я спаси.

Не така се случи обаче в осмия, когато от два опита Джумхур стигна до първи пробив в мача и поведе с 5-3.

Босненецът получи и сет бол в следващия гейм, а Гришо прати топката в аут и 3-6, за да се стигне до равенство в сетовете - 1-1 за час и 5 минути игра.

Джумхур имаше точка за пробив още в първия гейм на третия сет, но Григор я спаси и взе подаването си.

Играта вървеше доста мъчно за българина, който изпитваше трудности и на своя сервис. Двойните грешки също започнаха да тормозят първата ни ракета.

Така след размяна на два гейма, Джумхур отново имаше шанс за пробив - Гришо спаси един, след това и втори, благодарение и на късмета си, за да запази статуквото.

Пропуснатите възможности изнервиха босненеца, който влезе и в спор със съдията на стола.

Той обаче продължаваше да взима далеч по-лесно своите сервис геймове, отколкото Димитров.

Гришо най-после заигра своя тенис и стигна до точка за пробив в осмия гейм. Джумхур спаси първата, но при втората прати топката в аут и Димитров поведе с решително 5-3.

Последният сервис гейм бе повече от убедителен за Григор и той затвори мача с 6-3.