Великобритания се наложи с 3:1 над Испания в третия четвъртфинал на олимпийския турнир по хокей на трева за жени.

Бронзовите медалистки от Лондон ще срещнат Нова Зеландия във втория полуфинал, а в първия Германия ще играе срещу победителя от Холандия - Аржентина. Последният мач за днес е и повторение на финала от олимпийските игри през 2012-а година.

Британките вкараха три гола през първите две четвъртини, което беше достатъчно за победата срещу Испания. Джорджина Туиг откри резултата от наказателен корнер след 7:22 минути игра, Хелън Ричардсън-Уолш покачи на 2:0 след още пет минути, а Лили Оузли вкара третия гол в средата на втората четвъртина. Жоржина Оливия отбеляза единственото попадение за испанките седем минути преди края.

Германките, трети от европейското първенство миналата година, се класираха на полуфиналите след победа с 2:1 САЩ. Мари Маверс откри резултата след 7:47 минути игра, а Лиза Алтенбург удвои аванса на Бундестима близо пет минути по-късно. Американките върнаха един от головете четири минути преди края на срещата, но не успяха да стигнат до равенството и отпаднаха от турнира./БТА