Eвропейският първенец Великобритания и Германия се класираха за четвъртфиналите на олимпийския турнир по хокей на трева за жени в Рио де Жанейро.

В група "Б" британците надделяха над олимпийския вицешампион Аржентина с 3:2 и продължават с пълен актив от 9 точки.

Островитянките взеха класически аванс след две попадения на Хелън Ричардсън-Уолш и точен изстрел на Софи Брейн в първите 38 минути, но с две бързи попадение на Флоренсия Хабиф южноамериканките се върнаха в мача още преди края на третата четвърт, но в последствие не успяха да стигнат до равенство.

В друга среща от групата световният вицешампион Австралия разгроми Индия с 6:1 и записа първа победа в надпреварата.

Джоди Кени се отличи с две попадения за успеха, с който австралийките се изкачиха на трето място с 3 точки.

В група "А" олимпийските шампионки от Атина 2004 Германия победиха Република Корея с 2:0 и със 7 точки поведоха в класирането и си осигуриха класиране във фазата на директните елиминации.

Срещи от груповата фаза на олимпийския турнир по хокей на трева за жени в Рио де Жанейро: