Испания оглави еднолично временното класиране в група "А" на турнира по хокей на трева за мъже от олимпийските игри в Рио де Жанейро, след като победи с 3:2 Нова Зеландия. По-късно днес Бразилия играе срещу Великобритания в мач между отбори без победи до момента, а в късната среща Белгия среща Австралия в опит да изравни испанците на върха.

Испанците поведоха с 2:1 още в първата четвъртина с голове на Рок Олива и Алекс Касасаяс, а Саймън Чайлд отбеляза две попадения, второто от които малко преди полувремето, с което двата тима се оттеглиха на почивка при равенство. Последните две четвъртини бяха равностойни, но испанците вкараха победния гол чрез Шавиер Йеонард само 26 секунди преди края.

Аржентинците, бронзови медалисти от световното първенство, отстъпиха изненадващо с 1:2 срещу Индия в първи мач от група "Б". Чингелнсана Кангуям даде аванс на индийците след наказателен корнер в осмата минута, а Котаджит Синг се разписа четири минути след началото на третата част. Гонсало Пейят върна един гол, но аржентинците загубиха.