Олимпийският вицешампион от Лондон 2012 Италия записа трета поредна победа в група "Б" на турнира по водна топка за мъже на Игрите в Рио де Жанейро.

"Адзурите" спечелиха с 6:5 срещу европейския вицешампион Черна гора и с пълен актив от 6 точки водят в подреждането.

Франческо Ди Фулвио реализира хеттрик за успеха, а италианците взеха контрол върху мача още през втората четвърт, в която поведоха с 3:1 и до края не допуснаха обрат.
САЩ постигна първи успех в турнира след 6:3 над Франция. С хеттрик за американците се отличи Джошуа Самюълс, а двубоят беше решен във втората част, в която французите допуснаха четири безответни гола и изоставане от 1:5.

В група "А" световният вицешампион Унгария регистрира трето равенство от три мача, след като завърши 8:8 с Гърция.

След равенствата със Сърбия и Австралия сега унгарците, олимпийски шампиони от Пекин 2008, не успяха да победят и елините.

В герой за Гърция се превърна Ангелос Влахопулос, който се отличи с хеттрик, включително и изравнителното попадение 8 секунди преди края.

В другия двубой от групата Австралия победи аутсайдера Япония с 8:6 и записа първа победа след четири попадения на Джо Кейс.