Отборите на САЩ и Унгария са първите два полуфиналиста в турнира по водна топка при жените. Американките се справиха без никакви проблеми с домакина Бразилия с 13:3 в първата среща за деня.

Олимпийските и световни шампионки не допуснаха нито един гол в първите 3 части, а за сметка на това реализира 13. В последните 8 минути американките се отпуснаха и позволиха на Бразилия да направи загубата си по-почетна. Кайли Гилкрист, Макензи Фишер, Кайли Ньошул и Маги Стефънс отбелязаха по 2 гола за САЩ.

В другия четвъртфинал Унгария спечели с 13:11 след дузпи срещу Австралия. Европейските шампионки изоставаха с 3:5 на полувремето, но с по-добра игра докараха срещата до дузпи. При тях унгарките бяха точни и при петте си изстрела, докато австралийките направиха един пропуск.

Рита Кещели и Барбара Буйка вкараха по 2 гола за Унгария, докато за Австралия хеттрик направи Аш Саутърн. Другите два мача от днешната програма Русия - Испания и Италия - Китай бяха отложени./БТА