Сърбия се наложи над Япония с 12:8 в мъжкия турнир по водна топка и се класира за четвъртфиналите за сметка на Австралия, но пък с победата си над домакините от Бразилия унгарците изпратиха сърбите на Испания. "Плавите", които са световни и европейски шампиони и трети от Олимпиадата в Лондон, затвърдиха лошата си форма и в този мач. След първата част те изостанаха с 2:5 и едва в началото на третата взеха инициативата. Филип Филипович с 6 гола за Сърбия беше водещ реализатор, а 5 за японците вкара Коджи Такей.

Унгария пък нямаше никакви сантименти срещу домакините и още рано реши мача, повеждайки с 6:1 в началото на третата четвъртина. Хусарите показаха за пореден път, че колективът е тяхната силна страна и не се влияеха от промените в играчите в басейна, а методично увеличаваха преднината си. Мартон Вамош, Норберт Хошниянски и Балаж Харай вкараха по 2 гола.

Защитаващият титлата си Хърватия загуби с 8:9 от аутсайдера Франция и не успя да спечели първото място в група "Б" на олимпийския турнир по водна топка за мъже в Рио де Жанейро. Хърватите останаха втори с 6 точки, а победител в групата със 7 точки стана Испания след 9:9 срещу Черна гора, който остана четвърти с 5 точки и също се класира за четвъртфиналите.