Олимпийският шампион Германия спечели голямото дерби от груповата фаза на турнира по хокей на трева при мъжете, след като надигра европейския шампион Холандия с 2:1.

Двубоят, който бе повторение на финала от Олимпиадата в Лондон, бе много оспорван, като двата отбора си поделиха по едно полувреме.

Германците откриха още в 7-ата минута чрез Флориан Фукс, а в 3-ата минута на второто полувреме увеличиха на 2:0 чрез Матс Грамбуш.

Изоставането от 0:2 освободи холандците от напрежението и те хвърлиха всичко в атака. Това даде резултат, след като в 44-ата минута Севериано ван Ас върна едно попадение.

В последните 15 минути холандците бяха по-активни, но не успяха да стигнат до нов гол.

С победата Германия спечели група "В" с 13 точки, докато Холандия остава на второ място с 10. Третата позиция е за тима на Индия, който завърши 2:2 с Канада.

Аржентина обаче може да се пребори за третата позиция, ако победи Ирландия. Победа за Ирландия пък ще класира островната страна в следващата фаза./БТА