Олимпийският и световен шампион Франция се класира за полуфиналите на XXXI летни олимпийски игри, след като в четвърфинален мач се наложи с 34:27 над домакина Бразилия.
До полувремето резултатът бе равен 16:16, но домакините нямаха силите да направят нещо повече и след почивката французите показаха защо са смятани за фаворит за златното отличие и на тази Олимпиада.

Мишел Гигу вкара 8 гола за Франция, Даниел Нарсис прибави 7. За Бразилия Алешандро Поцер вкара 8 попадения, а 7 прибави съотборникът му Енрике Тейшейра.
В полуфиналите Франция ще играе с тима на Германия, който разгроми Катар с 34:22.

Европейските шампиони водеха с 4 гола до почивката, която дойде при 16:12. След нея Бундестима вдигна още оборотите и стигна до изразителния успех с 12 гола разлика.
Уве Геншаймер, Тобиас Райхман и Фабиан Виде вкараха по 5 попадения за победителите, доакто за Катар Рафаел Капоте завърши с цели 9 гола.

По-късно тази вечер са другите два полуфинала, противопоставящи Дания на Словения и Хърватия на Полша.