Българският национал Елис Гури претърпя поражение на четвъртфиналите в категория до 96 килограма на олимпийския турнир по борба в класически стил. Състезателят, защитаващ българския флаг, загуби с 0:2 части от представителя на Беларус Тсимафей Дзейниченка.

Елис Гури не успя да намери начин да се противопостави на своя съперник. В първата част Дзейниченка се защити добре от партер, с което спечели точка за 1:0. Втората Елис Гури загуби с 0:3 точки, след като белорусинът се възползва по най-добрия начин отново от партера, в който бе поставен Гури. Борецът ни не усети допира на Дзейниченка в гърба, който от тази година е задължителен в класическия стил, което доведе до ранен захват и лесно прехвърляне през мост от страна на Дзейниченка.

Преди това, борецът ни се класира за осминафиналите, след като победи с 2:0 (1:0, 1:0) румънеца Алин Алексуч-Чиурариу, а след това преодоля грузинеца Сосо Джабидзе с 2:1 (2:0, 0:1, 1:0).