Легендата на Формула 1 Михаел Шумахер, който тази година реши окончателно да се оттегли от професионалния спорт, завърши със своя отбор на 12-то място в 24-часово картинг състезание, което се проведе в родното му градче Керпен.

Световният шампион във Формулата се състезаваше в своя тим заедно с още 7 пилоти, сред които и тест пилотът на „Ферари” Лука Бадоер.

След 1865 обиколки победител в състезанието стана тимът на Badboys от градчето Динслакен, който по време на награждаването, освен 5 000 евро награден фонд, получи и снимка с легендарния Михаел Шумахер, който твърде рядко в кариерата си е финиширал извън първата десетка на каквато и да е надпревара.

“Ние не бяхме най-бързите, но пък затова най-атрактивните на пистата и се състезавахме с голямо удоволствие”, заяви след 24-часовото картинг състезание Михаел Шумахер.