36 пилоти от България, Турция и Македония караха на картинг писта "Пауталия" в Кюстендил в 1-ия кръг на BMU European SuperMoto Championship и на Републиканския шампионат в клас Скутери.

Във всички класове на подиума за награждаване се качваха само български пилоти, а изключително впечатление направи деветгодишният Никола Николаев, който живее в Испания, но днес дебютира в шампионата с двойна победа в SM JUNIOR. Николаев кара 65 кубиков КТМ и беше подкрепян от многократния ни шампион на писта Мартин Чой.

Освен, че кара много технично в двата манша Никола успя да победи и конкурентите си с 85 кубикови машини. Много прецизен в завоите и на правите отсечки, българинът накара публиката да го коментира през цялото време и да акцентира на  безспорния му талант и бъдещи успехи. Втори в класа с 42 точки стана Християн Георгиев ( 1 манш – 3 място, 2 манш – 2 място, КТМ), а трети Радостин Михайлов ( 1-2,2-3, КТМ, 42 точки).

S3/OPEN
Двата класа караха заедно, но с отделни крайни класирания. В S3 mобеда за Виктор Нейчев (50 точки, КТМ), на втора позиция се класира Кристиян Иванов (1-2,2-2, КТМ, 44 точки). Трети на подиума се качи Димитър Петров (1-3,-2-3, КТМ).

При по-големите в OPEN Георги Владимиров (Хонда) спечели първия манш, като в средата на времето големият му конкурент Александър Георгиев (КТМ) падна и получи повреда на мотора, която не му позволи да продължи до края на първото състезание.

Във втория Георгиев победи, но остана чак на 5-то място в класирането  с 31 точки. С две втори места ще запомни днешния ден Майкъл Иванов ( Хускварна, 44 точки). Трети от двата манша с 34 точки е Янко Николов. Шампионът Владимиров завърши със сбор от 45 точки заради третото място във втория манш.

Клас SM Formula
Победител за кръга е Мирослав Кючуков (1-4,2-1, 43 точки, Хонда), втори Владислав Димитров (1-2,2-6, 37 точки, КТМ ), а трети Андрей Асенов ( 1-9,2-3, 35 точки, КТМ).

Скутери ( Републикански шампионат)
Много оспорвано състезание за пилотите със скутери. През всички обиколки  един зад друг караха Алекс Иванов (МСК Плевен, Пиаджо) и Иво Михайлов (МСК Плевен, Пиаджо). В средата на последната обиколка Михайлов влезе от вътрешната страна на един от завоите и майсторски изпревари Иванов за крайната победа. Трети завърши Пламен Христов (МСК Плевен, Априля).

Утре (неделя) от 10:30 часа е официалното откриване на Гран При България, а след него са и всички състезания от програмата на 2-ия кръг на на BMU European SuperMoto Championship и на Републиканския шампионат в клас Скутери.  Заповядайте на картинг писта "Пауталия" в Кюстендил.