На картинг писта "Пауталия" в Кюстендил завършиха състезанията от 2-ия кръг на BMU European SuperMoto Championship и на Републиканския шампионат в клас Скутери.

Над 1000 човека видяха на живо 36 пилоти от България, Турция и Македония в различните класове. И днес както вчера, на първите места се качиха само български състезатели. Променливото време над пистата обърка плановете на  пилотите, които до последно чакаха да видят ситуацията и да изберат гуми за мокро трасе или за суха настилка. Въпреки това, състезанията преминаха без проблеми и зрителите видяха отново  много майсторско каране от страна на пилотите във всички класове.

SM JUNIOR 65/ 85сс:
Отново прекрасно впечатление с карането си остави девет годишния български пилот Никола Николаев ( КТМ), който постигна двойна победа над конкурентите си и повеждаше колоната още от старта.  И в двата манша Николаев беше безупречен и абсолютно заслужено си получи аплодисментите на специалисти и зрители. След него в класирането при най-малките остана Никола Досев (КТМ), а победител за кръга в SM 85 ликува Христиан Георгиев ( 1 манш - 1 място, 2 манш - 3 място, 45 точки, КТМ). Втори след него стана Баран Кочаман (1-2, 2-2, 44 точки, Турция), трети Радостин Михайлов (1-4,2-1, 43 точки, КТМ).

S3/OPEN:
Малко преди първия манш над пистата се изсипа дъжд, който обаче бързо изсъсна заради силния топъл вятър, но това обърка няколко състезатели, които излязоха с гуми за мокро трасе, а повечето с такива за сухо. Тези, които заложиха на „сликове” спечелиха защото асфалтът беше по-подходящ и дори в последните обиколки напълно изсъхна. Нямаха късмет пилотите и преди втория манш , защото се получи идентична ситуация и всяко решение криеше своите рискове. Въпреки това , отново гумите за сухо бяха по-добрия избор и логично бяха по-бързи и стабилни на пистата. В клас OPEN Майкъл Иванов ( Хускварна) излезе с „мокри” гуми и водеше във втория манш 6 обиколки, но после те се износиха и беше изпреварен от Александър Георгиев (КТМ) и Красен Кънчев (КТМ). В крайна сметка след точките от двата манша крайната победа беше за Георгиев, който в първия манш беше трети и заради успеха във второто състезание с актив от 45 точки се качи на най-високото стъпало за награждаване. Втори и той с 45 точки ( победа в 1 манш) завърши Майкъл Иванов , а трети с 44 точки (2-2,2-2) е Красен Кънчев. За клас S3 победата беше за Кристиян Иванов (1-2,2-1, 47 точки, КТМ), който си размени по един успех с втория Виктор Нейчев (1-1,2-2, 47 точки, КТМ) . Трети се нареди Емирхан Еркан ( Турция, 1-4,2-3, 38 точки, КТМ).

Клас SM Formula (състезатели от клас OPEN, които имат навършени 30 години)
Първо място за Красен Кънчев ( 50 точки, КТМ), втори стана Мирослав Кючуков (44 точки, Хонда), а трети Андрей Асенов (40 точки, КТМ).

Скутери ( Републикански шампионат)
Победител след 10 изминати обиколки и с аванс от 0.5 секунди финишира Иво Михайлов (Зедмото, Пиаджо). Зад него през цялото време караше и завърши втори Пламен Христов( МСК Плевен, Априля). Трети стана Николай Нинов ( МСК Плевен, Априля).

Следващият 3-и кръг от календара ще бъде на 15-16 юни на пистата в Долна Митрополия, Плевен.