Световният шампион Марк Маркес (Испания, Хонда) спечели за първи път в последните пет кръга на световния шампионат по мотоциклетизъм в клас MotoGP, след като надви Андреа Довициозо (Италия, Дукати) в шеметна битка в Арагон.

Хорхе Лоренсо (Испания, Дукати) спечели квалификацията и тръгна от първа позиция, но падна още в първия завой и по този начин позволи на Маркес и Довициозо да се откъснат от останалите. Андреа Яноне (Италия, Сузуки) и Алекс Ринс (Испания, Сузуки) догониха лидерите в самия край на състезанието, но останаха съответно трети и четвърти.

Маркес, пилот на Репсол Хонда, спечели с време 41:55.949 минути и 0.648 секунди пред Довициозо. По този начин той увеличи преднината си на върха в класирането и вече има 246 точки срещу 174 за италианеца от Дукати.

Валентино Роси (Италия, Ямаха), който финишира осми в Гран при на Арагон, е трети със 159 точки. /БТА