На мотополигон Зелендол, Благоевград завършиха квалификациите, както и първите маншове в МХ, МХ 40 и дебюта в официални състезания за сезона в мотокроса - клас МХ 50, който е за деца на възраст между 5 и 9 години които карат с 50-кубикови мотоциклети без скорости (автоматик).

Именно, най-малките пилоти накараха публиката да бъде на крака и да ги аплодира по съкратеното трасе. Бъдещите шампиони направиха 10 състезателни минути плюс една допълнителна обиколка. Победата спечели Алексиан Николов (КТМ, МСК БГ Пауър), който остави след себе си Николай Павлов (М6 Ямаха рейсинг тим) и завършилия на трето място Симеон Тодоров (М6 Ямаха рейсинг тим, Ямаха).

Общо 14 състезатели в най-малкия клас взеха участие в днешния първи манш. При далеч по-големите пилоти  като възраст и кубатура на мотоциклетите – МХ и МХ 40 на стартовата бариера застанаха 34 участници.

За МХ първото място спечели Николай Йовчев (Еър макс рейсинг, Хонда). Втори и трети финишираха Николай Колев (СК Велико Търново, Хонда) и Велик Кличуров (МСК Калабак 1969, Кавазаки).

При състезателите навършили 40 годишна възраст – МХ 40 успеха за пореден път заслужено си завоюва Мартин Тодоров ( М6 Ямаха рейсинг тим, Ямаха). Атанас Петров (АИТ Рейсинг тим, КТМ) е втори от първия манш, а Янко Зоков (АИТ рейсинг тим, Кавазаки) завърши на третата позиция.

Общо 94 пилоти във всички класове взеха участие днес на „Зелендол”.
С най-добри времена от квалификациите за място преди утрешните състезателни маншове са :
МХ 65 – Венцислав Тошев ( Мотоспорт Варна, КТМ) - 1:46.612 минути
МХ 85 – Християн Георгиев ( Пловдив Мотор Спорт, КТМ) – 1:37.582 минути
МХ 1 – Адриан Радуца ( Румъния, Ямаха) – 1 :31.209 минути
МХ 2 – Майкъл Иванов ( НСА Моторспорт, КТМ) – 1:26.429 минути

Утре (неделя) от 10:15 часа е официалното откриване на Гран При Благоевград, а след него са всички състезателни маншове в различните класове. Заповядайте на мотополигон Зелендол!