На мотопарк Аданката  в Румъния завършиха стартовете от втория и третия кръг на BMU European Road Racing championship 2020, като българското представяне беше повече от успешно във всички класове.

В съботния ден на пистата в северната ни съседка Жулиета Ленкова - Апостолова (МСК Плевен) победи конкуренцията в SP 125 , финиширайки след 8-те състезателни обиколки пред съотборника си Пламен Христов с аванс от 42.8 секунди. Трети стана представителя на домакините Джордже Лупу.

При F600 отново български триумф в крайното класиране за кръга. Васил Кючуков (АИТ Рейсинг тим ) кара отлично през всичките 10 обиколки и заслужено видя карирания флаг като победител. След него завърши друг наш пилот Павел Драганов  (МСК Екстра форс рейсинг), а Юлиан Богдан ( Румъния) финишира трети.

В F1000 Николае Балас (Румъния) зарадва румънската публика с първото място след 12-те обиколки. Българинът Михаил Атанасов (The Devils MC) се качи на второто място на подиума. Юлиан Клаудиу (Румъния) пресече финала на третата позиция.

Много силно представяне на българите и в клас SSP 600 където двама наши пилоти се качиха на първото и второто място за награждаване. Милен Георгиев (SB Мото рейсинг тим) кара фантастично и закономерно вдигна купата като победител след състезанието. Само на 1.5 секунди зад него завърши 10-те обиколки Пламен Петров (ПСК Хела мото спорт). Опитният румънски ас Йонел Паскота се задоволи с третото място на подиума.

Димитър Митов (МК Боляри) в Кралския клас SBK 1000 победи силната конкуренция, като в съботния ден затвори 12-те пробягвания с аванс от близо 11 секунди пред втория Иван Грозев (ПСК Хела мото спорт). На третата позиция зад нашите двама състезатели завърши Виктор Адриан (Румъния). Технически проблем в мотора попречи на фаворита Мартин Чой (ЕКО BMW МС 77 рейсинг тим) да кара по най-бързия начин и талантливия ни пилот остана на шестото място за кръга в събота.

В неделя картината на пистата не се промени особено по време на 3-ия кръг на Европейския пистов шампионат. Отново българските пилоти се представиха на много високо ниво и показаха своята класа и потенциал. Жулиена Ленкова - Апостолова записа нов успех от началото на сезона в SP 125, втори зад нея се нареди Пламен Христов.

За разлика от събота, в неделния ден Павел Драганов стигна до победата в F600 оставяйки след себе си Васил Кючуков. Адриан Теодореску (Рум) влезе в тройката за кръга.

Без промяна на първите трима в крайното класиране на F1000 в неделя. Балас - Атанасов - Клаудиу се качиха в този ред на подиума. Подобна беше и ситуацията в SSP 600 където отново чудесно се представи Милен Георгиев и постигна заслужен успех.

Пламен Петров и Йонел Паскота, както в събота, така и в неделя завършиха след Георгиев. Механиците на Чой успяха да отстранят проблема в мотора от съботното каране и безапелационно Мартин Чой стигна до първото място в SBK 1000 с аванс от 22 секунди пред Иван Грозев. Трети стана Влад Неага (Рум), който изпревари в последната обиколка с няколко хилядни от секундата победителя от събота Димитър Митов.