От Ферари официално съобщиха, че Гуаню Джоу няма да изпълнява ролята на резервен пилот на тима през сезон 2026 във Формула 1. Така приключва едногодишният престой на китаеца в редиците на „Черните кончета“, в рамките на който той участва в няколко тестови сесии, но не получи по-сериозен шанс в основните състезания.

Избрано от VGong

Формула 1: Обзор на сезон 2025 (23.12.2025)

Джоу бе титулярен състезател във Формула 1 в периода 2022–2024 година с екипа на Алфа Ромео / Заубер. Преди старта на сезон 2025 обаче той загуби мястото си, след като Заубер заложи на изцяло обновен пилотски състав, включващ Нико Хюлкенберг и дебютанта Габриел Бортолето.

В резултат за Джоу остана позицията на резервен пилот във Ферари, което бе своеобразно завръщане към Скудерията, тъй като в по-ранен етап от кариерата си той беше част от младежката програма на италианския тим. Само година по-късно обаче пътищата на двете страни отново се разделят, а към момента бъдещата посока в кариерата на китайския пилот остава неясна.

Иначе сред титулярните пилоти промяна няма, като Шарл Льоклер и Люис Хамилтън запазват позициите си и за новия. Все още обаче няма яснота и кои ще бъдат резервните пилоти на Ферари за 2026-а. През изминалата година тази роля бе споделена между Джоу и Антонио Джовинаци, който е основен пилот на Скудерията в Световния шампионат за издръжливост – FIA World Endurance Championship.