За разлика от другите си колеги във Формула 1, които използват ваканцията си по предназначение, Нико Розберг не си губи времето. Немецът взе участие в състезание по триатлон и се представи повече от достойно.

В надпреварата в Китцбюел Розберг завърши на 44-о място в крайното класиране, като остана 13-и в своята възрастова група до 29 години.

2:07:23 часа бяха необходими на Розберг, за да премине дистанцията от 1,5 км плуване, 40 км колоездене и 10 км бягане.

„За първи път съм наистина щастлив. На старта бях бутнат под водата и глътнах вода. Накрая при тичането пък бях напълно изтощен”, заяви пилотът.

Въпреки това, състезанието в Китцбюел няма да е последното за него. „Триатлонът е новата ми страст”, призна Розберг.

Гледай на живо старта от Формула 1 на пистата Монца в Италия с туристическа агенция "Галера" от 10 до 13 септември.