Нико Розберг с Мерцедес спечели Гран При на Бразилия във Формула 1, записвайки втора поредна и общо пета победа за сезона. Розберг триумфира в този предпоследен старт от тазгодишната надпревара, като остави след себе си съотборника си Люис Хамилгън и така си гарантира второто място в генералното класиране при пилотите. Трети в Гран При на Бразилия се нареди Себастиан Фетел. В Топ 5 на пистата в Сао Пауло влязоха още Кими Райконен и Валтери Ботас.

Титлите при пилотите и конструкторите във Формула 1 вече са решени, след като Хамилтън грабна световната титла по-рано през сезона.

Немският пилот на Мерцедес направи чудесно състезание след като тръгна първи и запази лидерството си до края. Хамилтън остана втори и така и не успя да застраши първата позиция на съотборника си.

Световният шампион финишира на 7.756 секунди след победителя днес, а третият Себастиан Фетел, който има две победи в Сао Пауло в кариерата си, завърши на 14.244 секунди от Нико Розберг.

Четвърти се нареди Кими Райконен с Ферари пред Валтери Ботас, който завърши пети. Нико Хюлкенберг и Дани Квят финишираха съответно шести и седми, а местният любимец – бразилецът Фелипе Маса остана осми.

Лидер в генералното класиране за сезона преди последния кръг от сезона във Формула 1 в Абу Даби е Люис Хамилтън с 363 точки. Нико Розберг вече има 297 точки, а третият – Себастиян Фетел с 266 точки до момента.

Мерцедес, чийто тим също вече си осигури титлата при конструкторите има 660 точки, а вторият Ферари е с 401.

Какво е времето в Сао Пауло вижте в SINOPTIK.BG!